marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W branży złotniczej jest dużo koncernów. Co mają wspólnego? Z pewnością surowce, które wybierają do tworzenia swoich wyrobów, a także czym kamieniami je ozdabiają. Teraz skupimy się na te drugie. Skategoryzujemy je i trochę przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają z reguły wytwarzane saletry potasowej, a prościej z odmiany szkła. Styliści nierzadko używają go w tańszych wzorach sztucznej biżuterii. Szkło kryształowe generalnie wyróżnia się wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Pozostaje również widocznie twardsze od tego zwyczajnego. Wiodącym fabrykantem tego materiału jest zagraniczna firma Swarovski Elements.

Cyrkonie |to} następny najczęściej wykorzystywany dodatek. Samą cyrkonię wytwarza się od początku do końca sztucznie. Cyrkonia jest bardzo twarda, ponadto można ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży jubilerskiej materiał ten jest nie długo, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, największą zaletą jest atrakcyjna wartość.

Szlachetne Kamienie – najdroższe spośród kamieni wzbogacających wyroby jubilerskie. Znamy ich w przyrodzie naprawdę wiele. Choć teraz skupimy się na najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| droższa wersja minerału – berylu. Dla mniej obeznanych, to ten oliwkowy. Cieszy się uznaniem jubilerów oraz pasjonatów. Pozostaje niezwykle twardy, ale również łupliwy.

Rubiny są prawie najbardziej rozpowszechnionym kamieniem, ale także przynależą do grupy korundów. Słynną ponadprzeciętnej twardości, najczęściej widywane rubiny są krwiste w ich nierzadko możemy zauważyć głębię koloru.

Szafiry – są bardzo doceniane w jubilerstwie. Podobnie jak szafiry należą do gatunku korundów. Z reguły są niebieskie. Duża ilość fabrykantów wytwarza go chemicznie.

Diamenty na ich temat możemy mówić dość długo. Pozostają najmniej sprężyste z ziemskich skał oraz również najwięcej warte.

Opisaliśmy główne dodatki stosowane do upiększania wyrobów złotniczych. Choć, że znamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty